Cellulit, znany powszechnie jako „skórka pomarańczowa” to zapalenie tkanki łącznej, które jest traktowane jako choroba. Dotyka on wielu kobiet i choć uważa się, że najczęściej pojawia się u pań nieco pulchniejszych, to jednak w rzeczywistości bywa problemem także znacznie chudszych osób. Z reguły cellulit pojawia się na pośladkach, udach, biodrach, brzuchu. Żeby zlikwidować te niedoskonałości skórne, najlepiej jest sięgnąć po odpowiedniekosmetyki na cellulit. Należy przy tym pamiętać, że im szybciej zareagujemy na pojawiające się symptomy cellulitu, czyli widoczne zgrubienia będące tłuszczowymi zrostami, tym łatwiej będzie nam pozbyć się niedogodności.

 

W przypadku cellulitu najlepiej jest używać kosmetyków stworzonych specjalnie do walki z nim. Zawierają one substancje aktywne, które pomagają w rozłożeniu podskórnych złogów, a co za tym idzie, wygładzeniu skóry i nadaniu jej atrakcyjnego, witalnego wyglądu. Bardzo skuteczne kosmetyki antycellulitowe to peelinngi, które pomagają wygładzać wierzchnie warstwy skóry. Poza tym, dobre są także specjalistyczne toniki oraz maseczki i mleczka intensywnie ujędrniające. Zaleca się, by prawidłowo wcierać je w ciało, które wcześniej poddane peelingowi. Można wpasowywać preparaty profesjonalną rękawicą do masażu. Można też przeprowadzać masaże przy użyciu specjalnych pasażerów.

 
Innym, dość powszechnie występującym problemem skórnym są rozstępy. Ich pojawianie się ma ścisły związek z zaburzeniami hormonalnymi, ale może być też efektem zbyt drastycznego zrzucania wagi lub tycia. Dochodzi wtedy do przerwania struktur tkanki łącznej, a w rezultacie, na ciele powstają nieodwracalne bruzdy, czyli rozstępy. Początkowo mają one barwę czerwono-fioletową. Jednak w zaawansowanej formie, kiedy nie da się ich już usunąć, stają się one białe, przez co bardzo przypominają blizny. Najlepsze kosmetyki na rozstępy to balsamy, kremy oraz peelingi pomagające w usuwaniu wierzchnich warstw naskórka. Istotne są wszelkie preparaty, które głęboko wnikają w skórę. Dobre kremy na rozstępy powinny zawierać w sobie substancje ujędrniające i uelastyczniające. Świetnie, jeśli zawierają elastynę, kolagen.

Zarówno rozstępy, jak i cellulit można usunąć, jednak wyłącznie wtedy, kiedy odpowiednio szybko rozpoczniemy kurację. Poza tym, w razie, gdyby kosmetyki nie dały oczekiwanych rezultatów, możemy zdecydować się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Np. mikrodermabrazja pomaga w pozbyciu się niedoskonałości skórnych. Niestety, nie usuwa ona rozstępów, a jedynie minimalizuje je.