Witamy na naszym serwisie poświęconym kosmetykom. Znajdziecie tutaj także cenne porady na temat tego jak dobierać i stosować kosmetyki. Na co powinno się zwracać uwagę podczas zakupu kosmetyków i jak przygotować makijaż.
Fotolia_15579768_Subscription_XL1-300x200Kosmetyki to wszystkie te środki, które pozwalają nam na przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych. Umożliwiają dbanie o ciało, a także upiększanie go. Niektóre są przeznaczone głównie do mycia się. Są to wszelkiego typu żele, płyny, mydła, dzięki którym możemy zmyć ze skóry zabrudzenia, jakie uzbierały się na ciele przez cały dzień. Poza standardowymi preparatami, mogą to być również kule do kąpieli, olejki, sole do mycia. Zazwyczaj nie tylko czyszczą, ale również nawilżają skórę, dbając o nią w ten sposób i sprawiając, że jest gładsza, milsza w dotyku. Warto przy tym zaznaczyć, że osobno produkowane są kosmetyki dla kobiet oraz dla mężczyzn, a także dla dzieci.

Inna grupa kosmetyków to te, które umożliwiają dbanie o skórę poprzez nawilżanie, regenerowanie, odżywianie. Najczęściej są to kremy, w tym również te przeciwzmarszczkowe, ale również balsamy, serum, mleczka, toniki. Służą one nie tylko do wcierania w skórę. Toniki i mleczka to również świetne kosmetyki do demakijażu. Czyszczą make-up, a dodatkowo odświeżają cerę. Natomiast preparaty minimalizujące zmarszczki często zawierają kolagen, który głęboko przenika w głąb powłoki skórnej, dodając jej elastyczności oraz jędrności.


Fotolia_27749871_Subscription_XXL-300x300Kolejne kosmetyki to te, które mają przyczynić się do lepszej kondycji naszych włosów. Poza szamponami, które myją włosy, ważne są również odżywki regenerujące i wzmacniające włókna włosów, stymulujące cebulki. Można także stosować maseczki do włosów czy serum, których używa się raz na kilka dni. Mają one wyjątkowo silne właściwości odżywiające, co nie tylko wzmacnia włos, ale też dodaje mu błysku. Odrębną grupą są preparaty do paznokci. Są to głównie lakiery, zmywacze i odżywki.

Kosmetyki do malowania to następna, bardzo szeroka grupa preparatów tego typu. Najważniejsze są podkłady, które pozwalają uzyskać jednolity koloryt skóry twarzy oraz szyi i dekoltu. Istotne są również tusze do rzęs, róże, kredki do oczu, cienie do powiek, pomadki. Niektóre z pomadek są ochronne, ponieważ nie tylko dodają koloru wargom, ale też odżywiają je i nawilżają, sprawiając, że nie pękają przy skrajnych warunkach atmosferycznych.